Giełda

Raport półroczny 2019

Podaliśmy do wiadomości raport półroczny za rok obrotowy 2018/2019. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszej spółki.

17.07.2019

więcej >>

Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Suwary S.A. zwołane na dzień 8 marca 2017 roku godz. 13:00 w Pabianicach w siedzibie Spółki przy ul. Piotra Skargi 45/47

08.02.2017

więcej >>

Firmy z grupy


Wszystkich zainteresowanych naszymi produktami zachęcamy do wypełnienia
formularza kontaktowego

Sitodruk UV

Butelki plastikowe z nadrukiem - sitodruk

Sitodruk jest jedną z metod drukowania. Technika ta wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych w Chinach i Japonii. 
Za twórców sitodruku uznaje się Japończyków - Yuzensai Miyasaki, który w XVII w wykorzystał tą metodę do ozdabiania kimon i Zisukeo Hirose, który w XIX w wynalazł szablon zwany "katagami". Wycięty z papieru motyw wzoru nanoszony był na napiętą na drewnianej ramie siatkę z włosów ludzkich lub zwierzęcych. Szablon ten stał się pierwowzorem obecnie stosowanych form sitodrukowych.
Dzisiejszą formę drukową stanowi prostokątna rama, zwykle aluminiowa z napiętą na niej siatką (kiedyś z nici jedwabnych, obecnie z nylonu, poliestru lub metalu). 
Szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nie przepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru. Formą drukową są nie zakryte oczka siatki, przepuszczające farbę.
Podczas drukowania w maszynie płaskiej lub rotacyjnej, maziasta farba drukowa jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklem jest przenoszona przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże.
Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno i wielobarwnego, również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach (np. plakatów, etykiet, opakowań, kalkomanii, reklam) oraz na przedmiotach uformowanych, tzw. kształtkach z różnych materiałów, m.in. na butelkach szklanych i z tworzyw sztucznych

Specyfiką zastosowań przemysłowych sitodruku jest wysoka wydajność i powtarzalność nadruków. W tych zastosowaniach ujawniają się zalety farb uv, pozwalających na bezzwłoczne nakładanie kolejnych kolorów farb na powierzchni opakowania. Proces polimeryzacji farby następuje w ułamkach sekund, powstaje wtedy powłoka odporna na uszkodzenia mechaniczne i cechująca się wysoką odpornością na oddziaływanie chemikaliów.

Począwszy od dnia 01.01.2002 firma SUWARY oferuje również swoim klientom możliwość nadruku farbami UV na opakowaniach z PET.

- Stosowane przez nas urządzenie drukujące jest w pełni zautomatyzowane. Pozwala na wykonanie 6-barwnych nadruków z olbrzymią wydajnością

- wydajność dochodzi do 6.000 szt./1 godz.

- doświadczenia naszych klientów dowodzą, że zastosowanie sitodruku znacznie utrudnia nieuczciwej konkurencji "podszywanie" się pod uznaną markę. W poczet firm, które do chwili obecnej skorzystały z usługi nadruku na opakowaniach możemy zaliczyć:

-ATLAS S.A.
-HENKEL POLSKA
-ORGANIKA
-IMAGO
-GAMIX
-EURO-COLOR
-INCHEM
-PARYS
-TORAED CHEMICALS i wiele innych

Stosowana technologia gwarantuje powtarzalność barw, jak również wysoką jakość nadruków.

Realizujemy dla naszych klientów kompleksowe zlecenia produkcyjne, obejmujące swym zakresem:

- projekt
- fazę przygotowań
- produkcję

Ufamy, że choć trochę przybliżyliśmy Państwu zagadnienie sitodruku oraz zalety wynikające z jego zastosowania.

Zapraszamy do współpracy.